środa, 17 lutego 2010
Co zaprojektowała Alexa Chung?

Nie ulega wątpliwości, że Alexa Chung jest aktualnie jedną z najbardziej świeżych i inspirujących postaci w modowej branży. Dowodem uznania dla jej stylu jest zlecenie Alexie zaprojektowania limitowanej kolekcji dla marki Madewell. Specjalna linia marki przeznaczona na sezon jesienny została zaprezentowana w poniedziałek w czasie trwania Tygodnia Mody w Nowym Jorku. Muszę przyznać, że przedstawione ubrania nie są niczym odkrywczym, są po prostu kwintesencją stylu panny Chung (a tejemnicą jej stylizacji jest nic innego niż świetne połączenia), jednak gdybym miała szansę, bez zastanowienia sprawiłabym sobie większość elemntów kolekcji. A Wy?

Kolekcja dostępna będzie w sklepach Madewell od października, prawdopodobnie tylko w USA.

Więcej zdjęć znajdziecie tutaj.

(źródło zdjęć: tfs)

piątek, 11 grudnia 2009
Wiosenne słodkości

Może do wiosny jeszcze daleko, ale po obejrzeniu zdjęć z pokazów na wiosnę 2010, uznałam, że o poniższych kolekcjach muszę tutaj napisać. Wszystkie zachwyciły mnie powiewem świeżości i uroku. Karen Walker jak zwykle urzekła mnie przystępnością swoich stylizacji, idealnie nadają się na codzień, są bezpretensjonalne, proste, ale właśnie dzięki temu zachwycają. Z kolei kolekcje Moschino Cheap and Chic i Mulberry zauroczyły mnie swoją niewinnością. Kokardki, kroje jakby zaczerpnięte z dziecięcych szaf prezentują się świetnie i co ważne nie są przesłodzone. Jak Wam się podobają?

hosting obrazków

hosting obrazków

hosting obrazków

hosting obrazków

(źródło zdjęć: style.com)

piątek, 16 października 2009
Buty na miarę McQeena

Artystyczna i teatralna - taka jest każda kolekcja McQeena. Projektant co sezon zaskakuje nas swoim kreatywnym podejściem do mody i nie inaczej było na pokazie na wiosnę 2010.

hosting obrazków

Oto najwyższe buty, jakie kiedykolwiek widziałam. Pełen podziw dla modelek, które w nich chodziły! Swoją drogą, ciekawe ile ćwiczyły, aby się tego nauczyć...

(więcej zdjęć z pokazu tutaj)

Chyba nikomu nie przyszłoby na myśl, że jest to kolekcja ready to wear.

środa, 05 sierpnia 2009
Dries van Noten jesień/zima 2009

Darmowy hosting zdjęć FotHost.pl

Pobieżnie przeglądając jesienne kolekcje moją uwagę zwróciła jedna, zdecydowanie się wyróżniajaca, zwłaszcza kolorystyką. Dries van Noten w bardzo ciekawy sposób połączył na pierwszy rzut oka gryzące się barwy, ale zachwycił również krojami. Projektant zdradził, że kolorystka kolekcji została zainspirowana obrazami Francisa Bacona - odcienie bladego różu, beżu, pomarańczy, czy fiołkowego fioletu z obrazów artysty połączył z innymi tak, aby osiągnąć zaskakujący efekt. I udało się, kolekcja zaskakuje. Mnie osobiście zdecydowanie na plus, mimo, iż na pierwszy rzut oka połączenia barw wydawały mi się nie do zaakceptowania, po pewnym czasie zastanawiałam, się czy uda mi się ze swoich ubrań stworzyć stylizację rodem z pokazu van Notena. Dawno nie widziałamczegoś takiego, brawa dla projektanta!

Darmowy hosting zdjęć FotHost.pl

Darmowy hosting zdjęć FotHost.pl

(źródło zdjęć: style.com)

    Independent Fashion Bloggers/


    bloglovin

    I do not have any rights to the photos featured on this page. All photos are credited to their rightful owners.
    Reklama na blogach - Blogvertising.pl
    Popieram Kodeks Blogerów