piątek, 27 czerwca 2008
Jeansowa mini?

Lato od dawna kojarzy mi się z ulicami zalanymi przez dziewczyny w dżinsowych mini. Prawdę mówiąc, sama chyba nigdy takiej na sobie nie miałam, pomimo faktu, iż chyba można zaliczyć ją już do kanonu modowej pop kultury. A co na to projektnaci? Na pokazach na sezon wiosenno-letni nie pojawiła się ani jedna jeasowa mini spódniczka, co nie zmienia faktu, iż ten rodzaj spódnicy będzie obecny w sklepach przez następne kilka sezonów, bo nadal dla wielu jest towarem "pierwszej potrzeby". Te z nas, które mini sobie nie upodobały w tym sezonie znajda większe pole do popisu. Projektanci, nie rezygnując z jeansu, postawili na wersje dłuższe i bardziej oryginalne, chociaż trzeba przyznać, że mniej przystosowane do letnich upałów. Nie zabrakło za to króciótkich dżinsowych szortów, które królują, zdawaćby sie mogło, od zawsze, ale o nich innym razem.

Darmowy hosting zdjęć FotHost.pl

(źródło zdjęć: nymag.com) 

niedziela, 22 czerwca 2008
Ostrzeżenie - szpic zaatakuje jesienią...

Niestety, pokazy na jesień/zmimę 08/09 mówią same za siebie. W przyszłym sezonie szpic będzie jak najbardziej na topie. Co my na to? Myślę, że po kilku sezonach królowania okrągłych nosków trudno będzie się nam przekonać do powracającego trendu na takowe obuwie. swoją drogą, są panie, które chyba nigdy butów z ostrym czubkiem nie porzuciły. Ja, owszem, porzuciłam (czy kiedykolwiek w ogóle je nosiłam...?) i nie zamierzam za nic w świecie do nich wracać. Dzisiaj jestem tego pewna. Ciekawe, czy po pewnym czasie zdołam się przekonać. Informuję Was na wszelki wypadek, zastanawiam się, czy znowu na polskich ulicach zaroi się od szpiców...

Darmowy hosting zdjęć FotHost.pl

(źródło zdjęć: nymag.com) 

środa, 18 czerwca 2008
Nerd glasses - oldschoolowy dodatek dla odwżnych

Okulary wywołujące ostatnio ogromne kontrowersje. Dlaczego wzbudzają aż tyle emocji? Pewnie ze względu na brak szkieł, wielkie plastikowe oprawki, czyli swoją nietypową, staromodną stylistykę. Powszechnie nazywane są nerd glasses lub geek glasses ze względu na kojarzący się z nimi wizerunek kujona, czy maniaka komputerowego. Niestety nie ma polskiego odpowiednika tych nazw, dlatego też musimy zadowolić się obcymi.

Warto zaznaczyć, iż nerd glasses są kolejnym trendem wykreowanym przez ulicę. Tuż po pojawieniu się dość wielu zdjęć osób z tym oldschoolowym dodatkiem na nosie na blogach street fashionowych(już jesienią 2007 roku) pomysł podłapały szafiarki (niedawno również te polskie, np. pangenialna, styledigger). Przerażająca jest tylko świadomość, iż trzeba nie lada odwagi, aby pojawić się w plastikowych okularach bez szkieł na polskiej ulicy. My Polacy - tradycjonaliści chyba nigdy nie będziemy narodem, który wyłapuje, a co dopiero lansuje modowe nowinki ( tutaj przodują Skandynawowie), a na naszych ulicach jeszcze przez długi czas oryginalnie ubrane osoby będą skwitowane słowami "W co ona się ubrała!? Wygląda jak(...)". Nie znaczy to jednak, że trzeba się tym przejmować. Ten dodatek może prezentować się bardzo ciekawie, zwłaszcza w codziennych stylizacjach. Jeśli chodzi o kształt okularów, panuje pełna dowolność. Teraz już znamy sposób na charakterystyczny, nietypowy look - do zwykłego zestawu wystarczy nałożyć nerd glasses. Gotowe.

Darmowy hosting zdjęć FotHost.pl

Darmowy hosting zdjęć FotHost.pl

(źródła zdjęć: facehunter.blogspot.com,  hel-looks.com, flickr.com)

sobota, 14 czerwca 2008
Vogue u Anji stóp

Prawie przeoczyłabym przełomowy moment w karierze najbardziej znanej polskiej modelki - Anji Rubik. Oto jej pierwsza okładka Vogue'a (dodam, że jest to niemiecka edycja na lipiec 2008). W tym numerze Vogue'a ukazał się także krótki wywiad oraz zachwycający edytorial z Anją w roli głównej.

Fotograf: Alexi Lubormirsk

piątek, 13 czerwca 2008
W temacie rozmiaru zero

Sesja pt. "Size zero", która ukazała się ponad rok temu w magazynie "POP" przypomina nam o nadal aktualnym problemie anorekscji i bulimii. Na pewno nie można powiedzieć, że ten problem po wprowadzeniu przepisu dotyczącego odpowiedniej wagi modelek nie istnieje już na wybiegach. Owszem, istnieje i jest widoczny, chociaż trzeba przyznać, że trochę mniej. Wygląd Beth Ditto jest przeciwieństwem aparycji zwyczajnych modelek, dlatego też tym bardziej edytorial zasługuje na uwagę. Cały można obejrzeć tutaj.

środa, 11 czerwca 2008
A dla tych wysokich lub lubiących wygodę - płasko

Zawsze jest jakaś alternatywa. Jeśli nie wysokie obcasy to oczywiście płaskie obuwie. A jakie jest najbardziej modne tego lata? O gladiatorkach słyszałyście na pewno niemało, wszem i wobec ogłaszane są hitem sezonu. Kolejne trendy buty to T - bary, na przykład takie jakie są widoczne na poniższych zdjęciach. Poza tym, baletki, śmiało można je nosić tego lata z przeświadczeniem, że te wygodne buciki nadal są na topie. Prawie bym zapomniała - w płaskie, wiązane buty, czy to tenisówki, czy też inne modele również warto się zaopatrzyć, na pewno przydadzą się podczas chłodniejszych lub deszczowych letnich dni ( chociaż mam nadzieję, że takich będzie jak najmniej).

Darmowy hosting zdjęć FotHost.pl

(źródło zdjęć: style.com) 

poniedziałek, 09 czerwca 2008
"Co ona ma na głowie!"

Widząc te peruki oniemiałam, trzeba przyznać, że są niesamowite. Wyczrował je japoński artysta Nagi Noda znany ze swojej kreatywności i zaskakujących pomysłów. Myślę, że znaleźliby się odważni, gotowi nałożyć którąś z nich na głowę...

Darmowy hosting zdjęć FotHost.pl

To również jedno z jego dzieł, stare, ale myślę, że pomimo tego warto obejrzeć (prawda, że genialne?):

        
sobota, 07 czerwca 2008
Czarne szpilki latem

Potrzebujesz eleganckich czarnych szpilek/wysokich obcasów idealnych na lato? Oto wskazówki, jak powinny wyglądać te, wpisujące się w wiosenno - letnie trendy.

Trendy dotyczące butów na wysokich obacasach:

1) platformy

2) zapinane w kostce

3) peep toe / z wolnym palcem

4) z odkrytą piętą

5) z czubkiem, inaczej w szpic (tak, niestety powracają)

6) i jak to zwykle bywa - im wyższe, tym lepsze

Darmowy hosting zdjęć FotHost.pl

(źródło zdjęć: style.com) 

środa, 04 czerwca 2008
Nowoczesna "Ofelia"

Kilka zdjęć Grega Kadela z jego najnowszej sesji dla magazynu Numéro 94 można okrzyknąć tym mianem ze względu na widoczną w nich niezaprzeczalną inspirację znanym dziełem Johna Everetta Millaisa - "Ofelia". W edytorialu (uścislając na dwóch zdjęciach) w rolę Ofelii wciela się Vlada Roslyakova i trzeba przyznać, że wygląda zjawiskowo. Co do podobieństwa fotografii do obrazu - wynurzająca z się z nad tafli wody twarz z lekko uchylonymi ustami, przymknięte oczy, wystająca nad powierzchnię dłoń nie dają złudzeń, fotograf chciał ukazać nam nowoczesną Ofelię i chwała mu za to. Uważam, że inspiracja dziełami sztuki w fotografii mody jest szczególnie godna uwagi.

Tutaj możecie całą sesję,chociaż pozostałe zdjęcia odbiegają już od tematu.

wtorek, 03 czerwca 2008
Promowanie pokoju w Afryce poprzez ... modę

Jedyny w swoim rodzaju pokaz w Parku Narodowym Nairobi w Keni? Jest to możliwe tylko w czasie Festival for African Fashion and Arts - FAFA z motywem przewodnim Fashion for Peace. Celem imprezy, która odbyła się 24 maja było zwrócenie uwagi na kreatywność i różnorodność kulturową mieszkańców samej Kenii oraz całego kontynentu afrykańskiego oraz zbiórka środków na wsparcie programu przeciwko przemocy w Afryce. Na pokazie swoje najnowsze kolekcje zaprezentowali wszyscy najważniejsi projektanci afrykańskiego świata mody, a na wybiegu pojawiły się najbardziej znane na tym kontynencie modelki m.in. Tess Njuhi i Belinda Baidoo. Pokaz obfitował w typowo narodowe stroje, jednak nie dało się przeoczyć również tych, które śmiało możnaby założyć na codzień. Teraz wiemy, jak powinna wyglądać nadinspiracja stylem afrykańskim etno. Myślę, że warto spojrzeć na Afrykę pod innym kątem.

Więcej mody rodem z Afryki możecie zobaczyć tutaj .

Darmowy hosting zdjęć FotHost.pl

 
1 , 2
    Independent Fashion Bloggers/


    bloglovin

    I do not have any rights to the photos featured on this page. All photos are credited to their rightful owners.
    Reklama na blogach - Blogvertising.pl
    Popieram Kodeks Blogerów