piątek, 27 listopada 2009
Studniówka i sylwester za pasem - szukamy sukienki!

Pewnie duża część z Was ma już kupno sukienki na studniówkę za sobą, jednak dla tych, które czekają z zakupem na posylwestrowe przeceny, czy też nie mogą znaleźć tej idealnej czy wymarzonej przygotowałam mały poradnik.

Najpierw trochę o sukienkowych trendach w sezonie jesienno-zimowym 09/10. Po pierwsze żądzą sukienki o długości w granicach kolan, przed lub lekko za kolano, dominowały one u większości projektantów. Co jeszcze?

Cekiny, jak wiadomo królują w tym sezonie:

hosting obrazków

Tradycyjnie, czerń:

hosting obrazków

Neon oraz łączenie kolorów w jednej kreacji (patrz->zdjęcie trzecie):

hosting obrazków

Falbany, sukienki balleriny, kokardy:

hosting obrazków

Fiolety i róże!

hosting obrazków

I dla wielbicielek długości maxi:

hosting obrazków

Znamy już tendencje, jednak najważniejszy jest fason, jaki wybrać?

Aby ukryć brzuszek i brak wcięcia w talii:

hosting obrazków

Modne falbany, sposób na wąskie biodra:

hosting obrazków

Jesteś dumna ze swoich kształtów? Podkreśl je!:

hosting obrazków

(źródło zdjęć: polyvore.com)

piątek, 20 listopada 2009
Stay in peace Daul Kim

Autentyczna tragedia. Zaledwie 20 letnia modelka Daul Kim odebrała sobie życie. Dzisiaj rano znaleziono jej ciało w apartamencie w Paryżu.

hosting obrazków

Piękna, zarówno na zewnątrz, jak i w środku, wrażliwa, inteligentna, aż nie chce się wierzyć w to, co się stało...

Oto jej blog. Ostatnią notkę dodała zaledwie wczoraj...W niektórych wpisach Daul wręcz dosłownie woła o pomoc, wielka szkoda, że nikt nie był w stanie wyciągnąć do niej pomocnej dłoni na czas.

wtorek, 17 listopada 2009
I fell in love with the "Russh"

A zaczęło się od tej niezwykłej sesji, którą zobaczyłam przeglądając najnowsze sesje na Fashion Gone Rogue. Zdjęcia autorstwa Dereka Hendersona zachwyciły mnie swoją magią, a zarazem prostotą do tego stopnia, że postanowiłam drążyć dalej. Trafiłam do źródła, czyli australijskiego magazynu Russh i moje zauroczenie jest jeszcze większe (szkoda tylko, że na ich stronie zobaczyć można zaledwie kilka stron każego wydania). Mimo to, jak najbardziej polecam. Check it out!

więcej zdjęć z sesji tutaj

hosting obrazków

hosting obrazków

hosting obrazków

hosting obrazków

niedziela, 15 listopada 2009
Miiłośniczka dziwacznych butów

Kto odważył się założyć obsławione już buty Alexandra Mc Qeena z wiosennej kolekcji 2010? I uprzedzę, nie jest to Lady Gaga, która owszem założyła je, ale jedynie na potrzeby teledysku. Za to Daphne Guiness, która znana jest z zamiłowania do dziwnych i niebotycznie wysokich butów, ot tak pokazała się w nich na czerwonym dywanie. Niestety, nie da się ukryć, według mnie cała kreacja trąci tandetą. Zgadzacie się?

Free Image Hosting by Photolava

Poniżej inne obuwnicze szaleństwa Daphne:

Free Image Hosting by Photolava

Free Image Hosting by Photolava

Free Image Hosting by Photolava

(źródło zdjęć: nymag.com)

środa, 11 listopada 2009
Królicze uszy

Niedawno pisała o nich bimbo79, jednak nie spodziewałam się, że tak szybko zobaczę je na zdjęciu street style. A tu proszę...

Na zdjęciu córka słynnej projektantki - Delfina Fendi.

(source: www.aperfectguide.se)

poniedziałek, 09 listopada 2009
Moje skromne zdanie o The September issue

Muszę przyznać, że bardzo zależało mi na obejrzeniu dokumentu o Wielkiej Annie Wintour (który w zasadzie, jak się później okazało, wcale nim nie jest, ale o tym później) i mogę stwierdzić, że się nie rozczarowałam...

Jeśli chodzi o dokumenty, zawsze istnieje obawa, że nie będą one autentyczne, że ludzie przed kamerami pokazują tylko to, co chcą, a prawdziwe oblicze zostawiają dla siebie. Mimo to, warto było obejrzeć Issue, choćby dlatego, że każda fashionistka chce wiedzieć jak wygląda imperium amerykańskiego Vogue'a od środka. Owszem, w filmie dostajemy namiastkę tego, co chcielibyśmy zobaczyć - obserwujemy wybór kreacji i przymiarki do sesji zdjęciowych, tworzenie zdjęć, wybory Anny dot. konkretnych fotografii, które znajdą sie w edytorialu, aż do wyselekcjonowania odpowiedniej okładki (na której pojawiła się Sienna Miller). Film nie jest z pewnością dokumentem o Annnie Wintour, a ukazuje głównie proces tworzenia nawiększego w dotychczasowej historii Vogue wrześniowego wydania 2007, ale też codzienną pracę i relacje panujące w firmie.

Wiadomo, że Anna gra w Issue pierwsze skrzypce, jednak nietrudno zauważyć, że jej prawa ręka, dyrektor kraetywna Grace Coddington - swego rodzaju przeciwieństwo surowej Wintour jest "szyją" magazynu, odpowiedzialną za większość edytoriali. To ona zdobędzie pewnie największą sympatię widzów, nie tylko dzięki swojemu oddaniu i profesjonalizmowi, ale również przyjaznej naturze. Aż trudno uwierzyć, że stanowczość oraz przyziemność Anny i z kolei upartość i typowo artystyczne podejście do mody Grace przez tyle lat zdają egzamin, a panie mimo wielu różnic tworzą zgrany duet. Jak powiedziała sama Wintour, po tylu latach znają się już na tyle dobrze, że w większości spraw znajdują nić porozumienia.

Hmmmm, dopiero po chwili człowiek orientuje się, że zapewne wszystko jest wyidalizowane, a momenty gdy pani Wintour podnosi głos celowo powycinane, jednak mimo tego miło jest popatrzeć, pozachwycać się i pozazdrościć. Polecam!

hosting obrazków

Przypomniał mi się jeszcze pewien moment filmu, gdy Anna widząc na jednym ze zdjęć "mięsień piwny" operatora Issue, który spontanicznie i trochę przez przypadek został zaangażowany do sesji przez fotografa, powiedziała, że powinien zacząć ćwiczyć i kazała zretuszować nadmiar jego tkanki tłuszczowej. Grace, która po chwili się o tym dowiedziała, pocieszyła kamerzystę i czym prędzej cofnęła decyzję naczelnej, tłumacząc: "Wystarczy, że modelki są idealne, nie wszystko musi takie być";) Tutaj znajdziecie to "kontrowersyjne" zdjęcie.

A tutaj możecie obejrzeć wszystkie sesje z tego wydania Vogue'a.

piątek, 06 listopada 2009
Some inspiration

hosting obrazków

    Independent Fashion Bloggers/


    bloglovin

    I do not have any rights to the photos featured on this page. All photos are credited to their rightful owners.
    Reklama na blogach - Blogvertising.pl
    Popieram Kodeks Blogerów