czwartek, 12 lutego 2009
Sesja - Vogue Germany luty 2009

Jestem zachwycona zdjęciami autorstwa Alexi Lubomirskiego, które pojawiły się w lutowym wydaniu niemieckiego Vogue'a. Pustynia, piękne, ciepłe światło, ciekawe ujęcia...słowem, sesja cudo. Nie tylko fotografie wzbudziły mój podziw, brawa należą się także stylistce Christiane Arp. Jako modelka wystąpiła 24-letnia Rosjanka Masha Novoselova, z resztą bardzo przeze mnie lubiana.

więcej zdjęć

Darmowy hosting zdjęć FotHost.pl  

I oczywiście - okładka (jak dla mnie najlepsza ze wszystkich wydań Vogue'a na luty 2009/ sukienka - Giorgio Armani)):

Darmowy hosting zdjęć FotHost.pl  

czwartek, 05 lutego 2009
Boho & western & hippie - trendy wiosna 2009

Elementy każdej z tych tendencji powracają niemalże co roku. Mimo, iż na wybiegach pokazów na sezon wiosna/lato 2009 styl etniczny nie dominował, uznałam, że warto o nim wspomnieć. Po dość klasycznej, "szaro-burej" jeśli chodzi o trendy i kolorystykę zimie, z pewnością przyda nam się odmiana. Jednak musimy pamiętać o tym, że jeśli chodzi o styl etno łatwo przesadzić, dlatego wystarczy jeden element zgodny z tą tendencją, aby stworzyć modną i oryginalną stylizację. Byle do wiosny!

Kwintesencja boho & western & hippie na wiosnę 2009:

 •  ubrania i dodatki z frędzlami
 • hippisowskie przepaski zawiązywane na czole
 • ludowe wzory
 • kolorystyka rodem z westernu + obowiązkowa zamszowa torebka z frędzlami
 • gladiatorki (tak, nadal będą modne)
 • kolorowe, etno wzory
Projektanci, w których kolekcjach doszukałam się tej stylistyki to m.in. kolekcja Anny Sui, Milly, Matthew Williamsona, Rebecci Taylor, czy Diane von Furstenberg.

Darmowy hosting zdjęć FotHost.pl  

Darmowy hosting zdjęć FotHost.pl
Darmowy hosting zdjęć FotHost.pl
(źródło zdjęć: style.com)
wtorek, 03 lutego 2009
Modowi guru

To oni się liczą w tej branży. Kim są? Specyficzną, wyróżniającą się grupą dziennikarzy. To oni napędzają branżę mody,  decydują o tym, co stanie się popularne w danym sezonie, zajmują miejsca w pierwszych rzędach na pokazach, dzierżą w swych rękach los projektantów, decydują o ich 'być, albo nie być'. Chciałoby się powiedzieć - same przywileje, jednak trzeba pamiętać, że ich ścieżka kariery nierzadko bywała kręta.

Silny charakter, orginalny, wyróżniający się styl, kreatywność...oto oni:

Darmowy hosting zdjęć FotHost.pl  

 • Hilary Alexander

Po dziesięciu latach pracy jako dziennikarka modowa w Daily Telegraph, Hilary od trzech lat sprawuje funkcję dyrektora działu mody w tym piśmie. Alexander jest niezprzeczlnym autorytetem w dziedzinie mody, co potwierdza fakt dwukrotnego przyznania jej nagrody British Fashion Journalist of the Year.

Darmowy hosting zdjęć FotHost.pl  

 •   Anna Piaggi

Dziennikarka włoskiego wydanie Vogue'a - niepodwarzalny autorytet, jedyna w swoim rodzaju, oryginał, indywidualistka, kwintesencja pasjonatki mody. Podobno nigdy nie włożyła na siebie dwa razy tego samego stroju, tę ekscentryczą postać nie sposób opisać w kilku zdaniach, dlatego też zainteresowanych odsyłam do tego artykułu.

Dolce & Gabbana o Annie: "Anna Piaggi to prawdziwa ikona, kobieta z własnym niepowtarzalnym stylem. Jest kreatywna, ekscentryczna i nieprzewidywalna. Kochamy ją!"

Darmowy hosting zdjęć FotHost.pl  

 • Anna Wintour

Krążą o niej legendy ("Diabeł ubiera się u Prady"?). Najbardziej znana dziennikarka modowa zajmuje stanowisko redaktora naczelnego amerykańskiego Vogue'a od 1988 roku. Jako nastolatka zainteresowała się modą i radziła swojemu ojcu, redaktorowi "Evening Standad", jak sprawić, aby jego gazeta bardziej przemawiała do młodzieży. W wieku 16 lat Anna zrezygnowała z nauki i zaczęła karierę w dziennikarstwie, szumnie nazywanym - modowym.

Darmowy hosting zdjęć FotHost.pl  

 •  Grace Coddington

Początkowo modelka, później, przez dwadzieścia lat obejmowała stanowisko dyrektora artystycznego w brytyjskim Vogue, aż wreszcie (w 1988r.) przeszła do amerykańskiego wydania magazynu. Od 1995 r. pracuje jako dyrektor artystyczny czasopisma. Jej decyzje są kluczowe dla Vogue'a, jednak do Anny Wintour należy ostatnie słowo.

Darmowy hosting zdjęć FotHost.pl  

(źródło zdjęć: style.com)

poniedziałek, 02 lutego 2009
Biel i pastele - trendy wiosna 2009

Blade odcienie zawojowały wybiegi pokazów na wiosnę/lato 2009. Już teraz warto zaopatrzyć się w ubrania w kolorze pastelowej bieli, kremu, koralu, różu, czy błękitu. Ponadto, pewna wskazówka - na czasie będzie romantyczny retro look, a więc koronki, kokardy, falbanki. Zapowiada się bardzo przesycona romantyzmem wiosna...

Darmowy hosting zdjęć FotHost.pl 

(źródło zdjęć: style.com)

  Independent Fashion Bloggers/


  bloglovin

  I do not have any rights to the photos featured on this page. All photos are credited to their rightful owners.
  Reklama na blogach - Blogvertising.pl
  Popieram Kodeks Blogerów