Blog > Komentarze do wpisu
Na pograniczu mody i sztuki - projekt Minefy

Kilka dni temu otwierając pocztę, trafiłam na informację o projekcie, który od początku mnie zaciekawił, konkretnie była to wiadomość dotycząca projektu Minefy Ewy Zwolińskiej. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą?

'Minefy-obrazy do noszenia' to idea łącząca w sobie rysunek, malarstwo i projektowanie ubioru, koncepcja zaistnienia obrazów (portretów) w niekonwencjonalny sposób, w którym ciało ludzkie jest miejscem prezentacji obrazu.

"Minefy dotyczą tematyki portretowej. Są moją próbą skupienia się na minie, na grymasach twarzy mniej lub bardziej wyraźnych; są to gesty podpatrzone i często uchwycone okiem aparatu fotograficznego, a następnie przeniesione na tkaninę za pomocą gestu malarskiego i wpisane w swego rodzaju tło-strój, dzięki któremu można je na siebie założyć i tym samym pozwolić im być.
Pragnę, by twarze, które maluję były szczere i prawdziwe, zagapione, zamyślone, uśmiechnięte lub zapłakane." - tak mówi o pojekcie sama autorka Ewa Zwolińska

Przyznam, że Minefy zachwyciły mnie swoją prostotą, ale jednocześnie oryginalnością. Każdy projekt jest niepowtarzalny, inny, może współgrać z noszącą go osobą. Lubię takie odkrycia:)

Więcej o projekcie


piątek, 06 sierpnia 2010, poshash

Polecane wpisy

 • Kolory jesieni - sezon jesień/zima 2010/11

  Podsumowanie kolorystyczne pokazów na przyszły sezon. Czyli jaka kolorystyka zdominowała wybiegi i co prawdopodobnie zaoferują (lub już oferują) nam sieciówki.

 • Mokasyny - wielki comeback

  Mokasyny - dla wielu synonim wygody czy elegancji przeżywają w tym sezonie odrodzenie. Zapewne niektóre kobiety nigdy z nich nie zrezygnowały głównie ze względu

 • i am memory

  TIME AWAY - BJØRG 2010

Komentarze
Gość: kaszagryczana, *.dip.t-dialin.net
2011/08/25 14:14:55
Przepiękne! Takie senne, trochę mroczne. Ubranie to sztuka!
-
burglin2
2014/11/19 14:59:20
Z chęcią bym załozyl takie, ale jako bluza z kapturem ;)
  Independent Fashion Bloggers/


  bloglovin

  I do not have any rights to the photos featured on this page. All photos are credited to their rightful owners.
  Reklama na blogach - Blogvertising.pl
  Popieram Kodeks Blogerów